Zastanawiasz się jakie seriale dostępne na Netflix są najlepsze pod względem popularności od czasu uruchomienia tej platformy streamingowej? Poznaj 3 najlepsze seriale wraz z liczbą widzów, którzy je obejrzeli!

Jakie są 3 najpopularniejsze seriale wszech czasów na Netflix?

Z racji na to, że popularność seriali na Netflix ciągle się zmienia, nie ma jednoznacznej, a przynajmniej trwałej, odpowiedzi na pytanie jakie są najpopularniejsze seriale wszech czasów na Netflix. Sam serwis jednak ujawnił w połowie 2022 roku jakie seriale, a właściwie które ich sezony zostały obejrzane przez największą ilość widzów.

3 najlepsze seriale Netflix pod względem popularności:

  1. “Squid Game” — 1 mld 650 milonów widzów
  2. “Stranger Things” (sezon 4) — 1 mld 352 mln widzów
  3. “Dom z papieru” (Sezon 5) — 792 mln widzów

Squid Game

“Squid Game” to pochodzący z Korei Południowej serial telewizyjny, który został wyprodukowany przez Hwang Dong-hyuk. Serial ten składa się z jednego sezonu, który składa się z dziewięciu odcinków, a każdy z nich trwa około godziny. Opowiada historię 456 ludzi, którzy zostali zaproszeni do udziału w tajemniczej grze o nazwie “Squid Game”, której stawką jest 45,6 miliarda wonów koreańskich. Wszyscy uczestnicy mają poważne problemy finansowe i walczą o szansę na wyjście z długów i poprawę swojego życia. Gra polega na serii dziecięcych zabaw, ale z czasem staje się coraz bardziej brutalna i niebezpieczna, a uczestnicy muszą walczyć o przetrwanie. “Squid Game” zyskał dużą popularność na całym świecie zaraz po swoim debiucie w 2021 roku na platformie Netfli. Niedawno śwat obiegły słuchy, że trwają już prace nad drugim sezonem serialu, co nie może dziwić biorąc pod uwagę jego popularność. Z 1 miliardem i 650 milionami widzów Squid Game dzierży palmę pierwszeństwa na liście najlepszych seriali wszechczasów na Netflix pod względem popularności!

Wiele osób po obejrzeniu serialu sprawdza, ile to jest miliard wonów, aby policzyć o jak dużą nagrodę zmagają się bohaterowie serialu. Miliard wonów to około 3 116 854,00 złotych, a więc ponad 3 miliony złotych. Główna nagroda w serialu Squid Game Netflix wynosi 45.6 miliarda wonów, co w przeliczeniu na złote daje 142 128 542,4 zł, a więc ponad 142 milionów złotych.

Stranger Things

“Stranger Things” to amerykański serial stworzony przez braci Dufferów i dostępny na platformie Netflix. Fabuła skupia się na zaginięciu dwunastoletniego chłopca w małym miasteczku w stanie Indiana w latach 80. XX wieku. Mieszkańcy miasteczka odkrywają tajemnicę sekretnych eksperymentów, przerażających sił nadprzyrodzonych i małej dziwnej dziewczynki, która pomaga grupie przyjaciół w poszukiwaniach zaginionego chłopca. W głównych rolach występują Winona Ryder, David Harbour oraz Millie Bobby Brown. Serial cieszy się ogromną popularnością wśród widzów oraz krytyków i zdobył wiele nagród, w tym nagrodę Screen Actors Guild Award dla najlepszej obsady w serialu dramatycznym oraz nagrodę Emmy dla najlepszej obsady w serialu dramatycznym. Serial ma obecnie cztery sezony. Nie ma oficjalnej informacji o kolejnych sezonach, ale biorąc pod uwagę, że sezon 4 obejrzało miliard 352 miliony widzów należy się spodziewać, że jego twórcy nie pozwolą szybko o nim zapomnieć. Na liście najlepszych seriali Netflix pod względem popularności Stranger Things (sezon 4) zajmuje drugie miejsce.

Dom z papieru

“Dom z papieru” to hiszpański serial kryminalny, który opowiada historię grupy przestępców, którzy planują największy napad w historii – na hiszpańską mennicę. Ich celem jest wyprodukowanie własnych banknotów i ucieczka z bogatymi łupami. W serialu ukazane są nie tylko przygotowania do skoku, ale także relacje między członkami grupy i ich osobiste problemy.

Serial został stworzony przez Álexa Pina i wyprodukowany przez hiszpańską stację telewizyjną Antena 3. Na Netflixie został udostępniony w 2017 roku, a od tamtej pory zyskał ogromną popularność na całym świecie.

Obecnie “Dom z papieru” liczy pięć sezonów, z których ostatni został wydany w dwóch częściach – pierwsza część w złożona z pięciu odcinków została wydana 3 września 2021 roku, a druga – złożona z pięciu odcinków – została wydana 3 grudnia 2021 roku. Niestety, producenci serialu ogłosili, że piąty sezon będzie ostatnim i nie planują kolejnych. Nie mniej jednak na liście najlepszych seriali na Netflix Dom z papieru zajmuje trzecie miejsce!

Czytaj też: Platformy streamingowe na świecie i w Polsce!

Podobne wpisy

3 komentarze

  1. Dzięki za ten art. Ale jak się właściwie pisze “wszech czasów” czy “wszechczasów”? W sensie czy tytuł artykułu nie powinien brzmieć “najlepsze seriale wszechczasów netflix”?

  2. Dla mnie chyba The Walking Dead jest numer 1, ale tylko pierwszy sezon. Później było z tym serialem gorzej i gorzej, a ostatniego sezonu nie mogłem zdzierżyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *