Ogromna część populacji potrzebuje suplementowania niektórych składników odżywczych. Regularne uzupełnianie niedoborów składa się na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Jak się okazuje, suplementacja może pomóc również na inne dolegliwości. Czy przyda się też alergikom?

Część kompleksowego leczenia alergii

Niestety samą suplementacją nie pokonasz kataru i swędzenia. Suplementy diety samodzielnie nie będą w stanie zwalczyć Twoich dolegliwości. Będą jednak dobrym wspomagaczem do odpowiednich leków na alergię. Pamiętaj, że walka z alergią to długi proces. Musisz skupić się zarówno na leczeniu objawów, jak i zażywać środki zapobiegawcze.

Alergicy mogą skorzystać na stosowaniu suplementów diety.

Niektóre uczulenia nie są tak uciążliwe jak inne. W przypadku pewnych pacjentów unikanie alergenu wystarczy do zlikwidowania objawów. Przykładem są alergie na zwierzęta. Większość osób uczulonych decyduje się na nieposiadanie zwierzaków. Inne przypadki mogą być jednak dużo bardziej angażujące.

W wielu przypadkach, zaangażowany musi zostać lekarz. Zwłaszcza jeśli uczulenie jest poważne i zagraża zdrowiu. Dużo alergików stosuje leki przeciwhistaminowe i dodatkowe krople czy tabletki przeciwzapalne. Alternatywnym sposobem jest również immunoterapia, czyli długoterminowe zabiegi przyzwyczajania organizmu do alergenów w celu zwiększenia tolerancji.

Jakie suplementy pomogą w walce z alergią?

Jeśli decydujesz się na wprowadzenie suplementów do Twojej diety, koniecznie zastanów się nad tym, jakie suplementy warto brać. Jest to bardzo indywidualna sprawa. Nawet jeśli szukasz czegoś, co pomoże stricte na alergie, zrób badania krwi i zbadaj się też pod kierunkiem innych niedoborów. Suplementacja pomaga w utrzymaniu zdrowego stylu życia, co na pewno pozytywnie wpłynie na walkę z uczuleniami.

Objawy powinny złagodzić kwasy tłuszczowe Omega-3, dzięki swojemu przeciwzapalnemu działaniu. Podobne cechy ma w sobie witamina C. Konkretnie na alergie mogą pomóc niektóre zioła i przyprawy. Przeciwzapalne działanie mają w końcu kurkuma czy imbir. Złagodzić objawy pomoże również pokrzywa. Nie ważne jednak na jakie suplementy się ostatecznie zdecydujemy, warto przedyskutować sprawę wprowadzenia ich do diety z lekarzem.

Dlaczego suplementy stały się takie ważne?

Wiele drobnych dolegliwości w aktualnych czasach bierze się z braku witamin albo niedoboru innych składników odżywczych. Zbilansowana dieta to klucz do zdrowia fizycznego i psychicznego. Suplementy bardzo łatwo są w stanie pomóc Ci z uzupełnieniem brakujących składników.

Mówi się, że witaminy B12 i D3 powinna przyjmować większość ludzi. I chociaż może być to prawda nawet w przypadku suplementacji nie warto generalizować. Suplementów nie powinno się przyjmować bez potrzeby. Ich nadmiar może w końcu zaszkodzić. Tak więc, chociaż suplementy są idealnym rozwiązaniem na szybkie uzupełnienie braków, należy uważać z ich przyjmowaniem.

Jeśli zastanawiasz się nad włączeniem suplementów do swojej diety, zrób badania i skontaktuj się z lekarzem. W przypadku alergii pamiętaj, że nie mogą one być twoim jedynym źródłem leczenia. Wspomogą Cię w walce z uczuleniami, ale nie zastąpią całkowicie potrzebnych medykamentów.

Czytaj też: Czy warto stosować siarkę organiczną? Czym tak właściwie jest MSM?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *