Jak wybrać najlepszą polisę na życie?

Ubezpieczenie na życie

Według wielu osób polisa na życie to najlepszy sposób na zabezpieczenie finansów rodziny. Mało kto jednak wie, czym kierować się podczas poszukiwań ubezpieczenia. Lepiej wziąć pod uwagę sumę gwarantowaną, czy kierować się wysokością składki? A może wybrać firmę, która ma najmniej ograniczeń odpowiedzialności? Sprawdź, jak znaleźć dobrą polisę na życie.

Co daje ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie zapewnia wypłatę odszkodowania najbliższej rodzinie na wypadek śmierci ubezpieczonego. Pozwala zapewnić duże wsparcie finansowe w trudnym czasie żałoby. Ponadto takie ubezpieczenie może zapewniać szereg dodatkowych świadczeń na wypadek zdarzeń dotyczących zdrowia lub sprawności osoby wskazanej w umowie. Mogą one dotyczyć:

  • urazów niepowodujących trwałego uszczerbku na zdrowiu (np. skręceń, zwichnięć lub złamań);
  • poważnego zachorowania (np. na stwardnienie rozsiane, chorobę Alzheimera czy reumatoidalne zapalenie stawów);
  • zachorowania na nowotwór;
  • specjalistycznego leczenia i operacji chirurgicznych;

W ramach polisy na życie ubezpieczyciele oferują też dostęp do assistance medycznego, które zapewnia wsparcie np. w dostawach leków, umawianiu wizyt u specjalistów czy organizacji transportu medycznego. Ponadto niektóre oferty przewidują możliwość wypłacania najbliższym comiesięcznej renty po śmierci ubezpieczonego przez okres od 3 do nawet 25 lat.

Ubezpieczenie na życie

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Wybór ubezpieczenia na życie to pozornie proste zadanie, jednak na etapie poszukiwania najlepszej oferty należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Początkowo warto zastanowić się, od jakich zdarzeń chce się ubezpieczyć. Kolejnym krokiem powinno być określenie gwarantowanej sumy ubezpieczenia. Później pozostaje porównanie ofert ubezpieczycieli z uwzględnieniem własnych oczekiwań i wybranie najkorzystniejszej z nich.

Krok 1. Określ swoje potrzeby

Poszukiwanie ubezpieczenia na życie warto rozpocząć od podjęcia decyzji o zakresie ochrony. Oczywiste jest, że polisa powinna gwarantować wypłatę odpowiednio wysokiego odszkodowania w razie Twojej śmierci. W zależności od własnych możliwości finansowych i potrzeb bliskich możesz zdecydować się na sumę ubezpieczenia w wysokości od 50 tys. zł do nawet 200 tys. zł.

Po wybraniu optymalnej kwoty rekompensaty finansowej na wypadek śmierci warto zastanowić się nad ewentualnymi umowami dodatkowymi. Jeśli jesteś genetycznie obciążony ryzykiem zapadnięcia na niektóre schorzenia, rozważ rozszerzenie standardowego pakietu o ubezpieczenie na wypadek zdiagnozowania poważnych chorób czy nowotworu. Możesz też wykupić assistance medyczne lub zdecydować się na pakiet zapewniający wsparcie w razie hospitalizacji czy konieczności przeprowadzenia operacji chirurgicznej. W niektórych sytuacjach przydaje się też ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które zabezpiecza przed konsekwencjami finansowymi w związku z utratą zdrowia lub życia na skutek zdarzenia losowego.

Krok 2. Porównaj oferty

Jeśli znasz już najważniejsze parametry swojej docelowej polisy na życie, pora przejść do poszukiwania ofert. W tym celu możesz skontaktować się z przedstawicielami poszczególnych firm ubezpieczeniowych lub skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Drugie rozwiązanie w wielu przypadkach okazuje się znacznie mniej pracochłonne. Wymaga jedynie wypełnienia krótkiego formularza. W kwestionariuszu trzeba podać oczekiwaną sumę gwarantowaną polisy oraz jej zakres. Ponadto należy podać swoją datę urodzenia i wykonywany zawód. W ten sposób można uzyskać dostęp do zestawienia ofert polis na życie od różnych ubezpieczycieli w krótkim czasie i bez wychodzenia z domu.

Krok 3. Wybierz polisę

Podczas przeglądania polis na życie zwróć uwagę na karencje, ograniczenia odpowiedzialności i warunki wypłaty odszkodowania. Wybierz ofertę przewidującą najmniej skomplikowane procedury oraz mającą przejrzyste warunki. Zadbaj też o dopasowanie wysokości składki ubezpieczeniowej do własnych możliwości finansowych. Dzięki temu ubezpieczenie nie wpłynie negatywnie na stan domowego budżetu i zapewni odpowiednie wsparcie Twojej rodzinie w nagłych sytuacjach.

Jak wybrać najlepszą polisę na życie? — podsumowanie

Regularne wizyty u lekarza, dbanie o zbilansowane żywienie i systematyczna aktywność fizyczna nie zawsze wystarczą, aby utrzymać nienaganną kondycję. Jeśli obawiasz się o sytuację materialną bliskich po Twojej śmierci lub pogorszeniu stanu zdrowia, zadbaj o wykupienie odpowiedniej polisy na życie. Dobrze dobrane ubezpieczenie zapewni rodzinie finansowe wsparcie w nagłych przypadkach. Wybierając ofertę, weź pod uwagę zakres ochrony i gumy gwarantowane, a wysokość składki dopasuj do własnych możliwości finansowych. Swoje najlepsze ubezpieczenie na życie na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/ wybierzesz szybko i bez wychodzenia z domu. Sprawdź korzystne oferty różnych ubezpieczycieli, aby zabezpieczyć przyszłość swoich bliskich przed nieoczekiwanymi sytuacjami.

«
»

Jedna odpowiedź do „Jak wybrać najlepszą polisę na życie?”

  1. Awatar Mariola
    Mariola

    A co myślicie o polisach pozwalających zabezpieczyć się tylko na wypadek nowotworu? Taka polisa powinna być chyba znacznie tańsza, bo przecież nie obejmuje wszystkich zdarzeń, a jedynie te spowodowane zdiagnozowaniem raka. Dobrze myślę? Niestety nie mogę sobie pozwolić na typową polisę na życie.

  • Bezpieczeństwo informacji

    Czy Twoja firma naprawdę dba o bezpieczeństwo informacji? 10 pytań, które warto sobie zadać przed wdrożeniem ISO 27001

    Współczesne organizacje stoją przed wyzwaniem jak zadbać o bezpieczeństwo informacji. Utrata czy naruszenie danych to często straty finansowe i wizerunkowe oraz odpowiedzialność prawna. Wdrożenie ISO 27001 pozwala zapewnić wysoką jakość w bezpieczeństwie informacji.

  • Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej

    Jak wybrać trwałe i funkcjonalne meble ze stali nierdzewnej do gastronomii?

    Wyposażenie zaplecza gastronomicznego wpływa nie tylko na efektywność pracy, ale również na bezpieczeństwo żywności i higienę. Meble ze stali nierdzewnej są standardem w profesjonalnych kuchniach, łącząc trwałość, łatwość utrzymania i odporność.

  • Odpady

    Wynajem kontenerów na odpady – szybko i bezproblemowo w Twoim mieście!

    Jeśli prowadzisz remont lub budowę, prawdziwym wyzwaniem może być usuwanie odpadów na czas. Warto wówczas sięgnąć po wynajem kontenera. Jak działa taka usługa?

  • mały biznes to najczęściej duże wyzwanie

    Jak skutecznie rozwijać mały biznes? Praktyczny przewodnik.

    Mały biznes nie oznacza małego wyzwania. Na właścicielu firmy ciąży dużo więcej obowiązków, które w dużych przedsiębiorstwach rozłożone są na osoby zatrudnione w różnych departamentach.

  • Cowork Warszawa

    Ranking najlepszych biur coworkingowych w Warszawie

    Dowiedz się czym jest coworking i sprawdź jakie biura coworkingowe działają w Warszawie. Lista kilkunastu biur coworkingowych w Warszawie!

  • zakupy na raty czy pay later?

    Odroczona płatność „Pay Later” czy zakupy na raty?

    Zakupy na raty i płatność odroczona („Pay Later”) to dwie popularne metody finansowania, które pozwalają konsumentom na elastyczne zarządzanie budżetem. Obie opcje dają możliwość nabycia towarów i usług bez konieczności natychmiastowej zapłaty pełnej kwoty, co może być szczególnie przydatne przy…