Planując wakacje, nie możemy zapomnieć o polisie podróżnej. Jej wybór niestety nie zawsze przebiega tak sprawnie jak byśmy chcieli. Jednak warto wiedzieć, że są pewne aspekty, na które wystarczy zwrócić uwagę, a wybór przebiegnie o wiele sprawniej. O czym dokładnie mowa? Jak wybrać najlepszą polisę podróżną na wakacje? Nasz tekst dostarczy Ci wielu przydatnych wskazówek, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią! 

Polisa podróżna na wakacje – dlaczego warto wykupić najlepszą?

Każdy Polak, który odprowadza składki i ma ubezpieczenie zdrowotne, może liczyć na dostęp do podstawowej opieki medycznej bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wyjeżdżając do państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii, możemy wyrobić sobie kartę EKUZ i również zapewnić sobie podstawową opiekę medyczną. Jednak ma to pewne ograniczenia, ponieważ możemy liczyć na darmową pomoc na zasadach obejmujących obywateli danego kraju.

Jeśli zatem będziemy musieli skorzystać z odpłatnych usług medycznych, to koszty z tego tytułu zostaną przerzucone na nas. Ich wysokość może być różna, ale w wielu przypadkach podstawowe usługi to wydatek od kilku tysięcy złotych. Nikt z nas nie chciałby ich ponosić, zwłaszcza że  możemy przeznaczyć je w znacznie ciekawszy sposób, w tym przykład na przykład na atrakcje podczas wakacji.

Co ważne, ubezpieczenie podróżne powinniśmy nabyć nie tylko przed wakacjami w Europie, ale zwłaszcza poza jej granicami. Im lepsze będzie, tym większe bezpieczeństwo w czasie podróży i pewność, że zostaniemy otoczeni należytą opieką i nie poniesiemy z tego tytułu dodatkowych kosztów. 

Najlepsza polisa podróżna na wakacje – jak wybrać?

Jeśli chcemy nabyć najlepszą polisę podróżną na wakacje, to musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z ważniejszych niewątpliwie są koszty leczenia, ponieważ zapewniają pokrycie wszystkich usług medycznych i okołomedycznych, w tym na przykład transportu sanitarnego, leczenia szpitalnego, operacji i różnego typu zabiegów, a także kosztów związanych z zakupem leków i środków medycznych.

Warto jednak zauważyć, że opłaty pokrywane są tylko do sumy gwarantowanej. Jej wysokość wybiera się w momencie zakupu ubezpieczenia i lepiej pamiętać, że im ona będzie wyższa, tym dla nas lepiej. Przykładowo podróżując do krajów europejskich, warto brać pod uwagę polisę z sumą gwarantowaną około 20 tysięcy euro. Jednak wyjeżdżając do USA, Kanady, czy innych krajów Ameryki suma gwarantowana już powinna sięgać od 50 tysięcy euro.

Pakowanie przed podróżą

Innym, ale jakże ważnym czynnikiem jest też ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). To dodatek, który sprawia, że jeśli w czasie wyjazdu doznamy uszczerbku na zdrowiu, to możemy liczyć na odszkodowanie w formie finansowego ekwiwalentu. W przypadku naszej śmierci to członkowie najbliższej rodziny mogą liczyć na finansowe zadośćuczynienie. Opcjonalnym dodatkiem do polisy podróżnej jest też OC w życiu prywatnym.

Wiadomo, że nikt z nas nie wyjeżdża na wakacje z myślą o wyrządzeniu szkody osobom trzecim, ale nieszczęścia dosięgają nas w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli zatem poszkodowana przez nas osoba będzie domagać się zadośćuczynienia finansowego, to koszty będziemy musieli ponieść z własnych oszczędności. Możemy tego uniknąć właśnie poprzez wcześniejsze wykupienie odpowiedniego dodatku. Wówczas uregulowaniem roszczeń poszkodowanego zajmie się towarzystwo ubezpieczeniowe.

Poza tym nie zaszkodzi też sprawdzić, czy da się rozszerzyć polisę o ochronę bagażu. Na pewno taka opcja nam się przyda, gdy nadajemy bagaż rejestrowany. Choć na lotniskach obsługa jest coraz lepsza, to i tak często zdarzają się kradzieże bagażu, jego uszkodzenia, czy nawet zagubienie. Dysponując stosownym ubezpieczeniem, można ograniczyć straty finansowe. 

Wybór polisy podróżnej na wakacje – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając polisę podróżną na wakacje, warto też zwrócić nieco więcej uwagi na to, z jakim towarzystwem ubezpieczeniowym mamy do czynienia. Na rynku działa wiele ubezpieczalni, ale każda z nich może zaoferować nam zupełnie inną jakość obsługi, czy ofertę. Choć do naszej dyspozycji pozostaje wiele profesjonalnych towarzystw ubezpieczeniowych, to działają również takie, z którymi współpraca nie wyjdzie nam na korzyść. Jeśli zatem zależy nam na naprawdę dobrej polisie podróżnej, to lepiej zachować rozwagę i sprawdzać, gdzie zamierzamy wykupić ubezpieczenie. 

Na pewno godne uwagi będą właśnie profesjonalne towarzystwa ubezpieczeniowe, które mogą poszczycić się nie tylko stażem na rynku, ale też doświadczeniem w branży. Do takich najlepsze ubezpieczenie turystyczne na https://wakacyjnapolisa.pl/ będzie na nas czekać. Tutaj do swojej dyspozycji mamy sztab wykwalifikowanych osób, które nie tylko dysponują szeroką wiedzą, ale też doświadczeniem. Są też w stanie dostosować ofertę do naszych indywidualnych potrzeb, w tym na przykład do rodzaju aktywności, jakie planujemy podejmować podczas wakacyjnego wyjazdu. Dzięki temu zabezpieczymy się na każdą ewentualność i będziemy mogli skupić się na relaksie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *